Steaua a remizat cu Partizan Belgrad în turul 3 preliminar al UEFA Champions League

30 Iul 2015
Steaua Bucureşti a terminat la egalitate, aseară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia sârbă Partizan Belgrad, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

După o primă repriză de tatonare, dar fără gol, sârbii au deschis scorul în minutul 62 prin Miroslav Vulicevic. Steaua a reușit egalarea abia în minutul 81 prin golul marcat de Fernando Varela. Din păcate însă elevii lui Mirel Rădoi nu au mai putut marca încă un gol care le-ar fi adus victoria pe Național Arena.

Astfel că soarta calificării în grupele Champions League se decide în returul de pe 5 august de la Belgrad. (V.M.)