ASA Tg Mureș, egal chinuit cu lanterna roșie

12 Sep 2015
ASA Tg Mureș a remizat astăzi, acasă, 1-1 contra Petrolului Ploiești, într-o partidă contând pentru Etapa a 10-a din Liga I de fotbal. Formația lui Stăncioiu, Mureșan & Co. a luat gol în minutul 9 al partidei din penalti (gol – Ropotan) și a reușit să egaleze abia în minutul 68 prin Balaur.

În minutul 81 același Ropotan a văzut cartonașul roșu. La finele partidei ASA Tg Mureș a beneficiat și de un penalty, dar acesta a fost ratat de Mureșan.

Vicecampioana României face astfel un punct, rămâne pe locul 4, însă ar putea fi depășită mâine de Steaua și Viitorul

Formațiile

ASA: Stăncioiu - Golanski, I. Gonzalez, Balaur, Brandan - Gorobsov, G. Mureșan - Hanca, Romario, Jazvici - R. Costa
Rezerve: Viciu, Balici, L. Pedro, Manolov, Dedov, Velayos, Axente

Petrolul: Pecanha - Beța, Benga, Genev, Faugh-Porrett - L. Marinescu, Ropotan - Peteleu, Zoubir, D. Bucșă - Moussa
Rezerve: Cobrea, Alecsandru, Al. Chiriță, Varga, Vl. Rusu, Lemnaru, Tamuz