Kazahstan-România: O partidă de 0:0, pe un teren prost și cu un arbitraj ciudat

11 Oct 2016 | scris de Magda Marincovici
Kazahstan-România: O partidă de 0:0, pe un teren prost și cu  un arbitraj ciudat

Fotoreporterul GSP a transmis imagini care arată cum adversarul lui Chipciu i-a pus piciorul în față fotbalistului nostru, scrie GSP pe site.

”Tricolorii” au cerut lovitură de pedeapsă, dar arbitrul portughez Manuel De Sousa a lăsat jocul să continue. La respectiva fază, Chipciu s-a accidentat și a fost schimbat la pauză de Gabi Enache.

Gabi Balint și Helmuth Duckadam au comentat faza în studioul Digisport și amândoi au căzut de acord că arbitrul a dezavantajat naționala noastră.

"Nu știu ce clasă e arbitrul portughez. Nu se poate să arbitrezi așa. Cred că a fost penalty la Chipciu", a declarat Balint.

"Avem două probleme: terenul prost și arbitrajul" Helmuth Duckadam.

În minutul 85 al partidei scorul: 0-0. Cea mai mare ocazie a meciului a fost ratată de Enache în minutul 87.