Niculescu și Begu, în sferturi la turneul CITI OPEN

06 Aug 2015
Victorie obținută de Irina Begu (locul 29 WTA) în turul 2, după un meci în trei seturi, care a durat 2 ore și 38 de minute. Slovena Hercog, numărul 72 mondial, a cedat în fața Irinei cu 6-3, 5-7, 4-6, românca calificându-se astfel în sferturile de finală.

Adversara probabilă va fi Makarova, favorita numărul 1 a turneului, care o are ca adversară pe englezoaica Broady, venită din calificari.

Și Monica Niculescu s-a calificat în sferturi, după ce a învins-o pe britanica Lauren Davis după o partidă în trei seturi 1-6, 6-1, 6-4. În sferturi Monica o va întâlni pe australianca Stosur, favorita numărul 2 a turneului WTA.

Niculescu și Begu primesc pentru victoriile de până acum câte 30 de puncte și 3.420 de dolari.