25 Oct 2018
Lovitură spectaculoasă reuşită de Marius Copil, remarcată de site-ul ATP (VIDEO) Galerie foto (2)

Marius Copil, locul 93 ATP, a produs o surpriză la turneul de 500 de puncte de la Basel, învingându-l în optimi pe croatul Marin Cilici, locul 6 ATP.

Dar dincolo de victorie, remarcabilă este lovitura spectaculoasă reuşită de tenismanul român în setul al doilea. Este vorba despre un rever cu o mână,  în lung de linie,  care a fost remarcat şi de site-ul oficial al ATP.

Venit din calificări, Copil s-a impus cu scorul de 7-5, 7-6 (2), într-o oră şi 49 de minute.

În runda următoare, sportivul român îl va întâlni pe americanul Taylor Fritz, locul 57 ATP.