Dinamo, câștigătoare a Supercupei la handbal masculin

03 Sep 2016 | scris de Magda Marincovici

Campioana a controlat meciul de la un capăt la altul, a condus cu 7-1, iar la pauză avea un avans de cinci goluri, 15-9.

Cea mai mare diferență de scor s-a înregistrat în repriza secundă, când echipa antrenată de Eliodor Voica s-a desprins la opt goluri, 20-12 (min. 39).

Portarul dinamovist, Ionuț Irimuș, a fost desemnat omul meciului.

Fosta internațională Steluța Luca, vicepreședintele Federației Române de Handbal, a premiat cele două echipe.
Pentru Dinamo au înscris Jakov Vrankovic — 8 goluri, Yves Ragot — 4, Sajad Esteki — 3, Marius Mocanu — 3, Ciprian Șandru — 3, Bogdan Criciotoiu — 2, Dan Savenco — 2, Cosmin Capotă — 2, Allahkaram Esteki — 1, Liviu Mironescu — 1.

Pentru CSM București au marcat Guillaume Saurina — 8 goluri, Goce Georgievski — 4, Javier Humet — 3, Nicușor Negru — 3, Samvel Aslanian — 3, Iulian Stamate — 2, Marius Stavrositu — 1, Ramon Șomlea — 1, transmite Agepres.