Simona Halep spune adio turneului de la Wuhan, după ce își conducea adversara în setul decisiv cu 5-1!

30 Sep 2015
Simona Halep spune adio turneului de la  Wuhan, după ce își conducea adversara în setul decisiv cu 5-1!
Simona Halep a pierdut în trei seturi partida disputată în fața britanicei Johanna Konta, scor 3-6, 6-3 ,5-7, în optimile turneului Premier 5 de la Wuhan (China).

Johanna Konta își adaugă o nouă victimă importanta în parcursul său de la Wuhan, după ce s-a calificat în optimi, trecând pe rând de alte două jucătoare de top. Mai întâi a eliminat-o pe Andrea Petkovici (17 WTA), scor 6-4, 7-5, după care, în runda a doua, a beneficiat de abandonul Victoriei Azarenka (23 WTA) la scorul de 6-4, 1-0 pentru britanică.