Simona Halep, nominalizată la premiul "LOVITURA LUNII SEPTEMBRIE" (VIDEO)

06 Oct 2015
Simona Halep, nominalizată la premiul
Site-ul WTA a nominalizat-o pe Simona Halep la premiul "Lovitura lunii septembrie", pentru un schimb de mingi din meciul cu Johanna Konta, de la Wuhan.

Halep a câștigat faza cu un forehand în cross, la scorul de 4-1 în setul decisiv, când britanica avea minge de break. Konta a produs surpriza în meciul din optimile turneului de la Wuhan, câștigând cu 6-3, 3-6, 7-5, după ce Simona a condus cu 5-1 în setul al treilea.

Șanse la câștigarea premiului mai au loviturile executate de Ana Ivanovic (la Tokyo), Agnieszka Radwanska (Tokyo), Maria Șarapova (Wuhan) și Johanna Konta (la Wuhan, cu Venus Williams).

Votul se va închide joi, iar câștigătoarea celei mai bune lovituri din luna august va fi anunțată vineri.

Simona Halep a câștigat de două ori anul acesta ancheta de cea mai frumoasă lovitură a lunii, în februarie și august.