Moment FĂRĂ PRECEDENT pe terenul de tenis. O jucătoare și-a tăiat părul în timpul meciului, la Turneul Campioanelor! (VIDEO)

25 Oct 2016 | scris de Veronica Micu

În timpul unei pauze între game-uri, în setul decisiv, când era condusă cu 1-2, rusoaica a luat o foarfecă și și-a trăiat din păr.

Kuznețova a motivat gestul spunând că o incomoda la vedere din cauza faptului că transpirase. Tactica n-a fost una rea pentru că jucătoarea din Rudia a revenit și a câștigat jocul, scor 7-5, 1-6, 7-5.

Meciul a durat două ore și 48 de minute, iar rusoaica a salvat o minge de meci la scorul de 4-5 în decisiv pe serviciul adversarei.