Cu cine joacă CSMS Iaşi în Europa League

20 Iun 2016 | scris de Sorin Anghel
Cu cine joacă CSMS Iaşi în Europa League


Chiar dacă EURO 2016 este departe de a se încheia, UEFA nu neglijează în această perioada echipele de club. Luni a avut loc la Nyon tragerea la sorţi pentru prime două tururi preliminare ale Europa League. În această faza a competiţiei, România va fi reprezentată de către CSMS Iaşi. Moldovenii se vor duela cu Hajduk Split. Meciul tur se va desfăşura pe 14 iulie, în Copou, în vreme ce returul va avea loc o săptămâna mai târziu.

Iată programul complet al tragerii la sorţi:
Primul tur preliminar (manşă întâi pe 30 iunie, manşă a două pe 7 iulie)
Midtjylland (Danemarca) — Suduva (Lituania)
Infonet (Estonia) — Heart of Midlothian (Scoţia)
Stabaek (Norvegia) — Connah's Quay Nomads (Ţară Galilor)
Ventspils (Letonia) — Vikingur (Feroe)
Linfield (Irlanda de Nord) — Cork City (Irlanda)
Levadia Tallinn (Estonia) — HB Torshavn (Feroe)
Atlantas (Lituania) — HJK Helsinki (Finlanda)
IFK Goteborg (Suedia) — Llandudno Town (Ţară Galilor)
Saint Patrick's Athletics (Irlanda) — Jeunesse Esch (Luxemburg)
KR Reykjavik (Islanda) — Glenavon (Irlanda de Nord)
Shamrock Rovers (Irlanda) — RoPS Rovaniemi (Finlanda)
Valur Reykjavik (Islanda) — Brondby (Danemarca)
Aberdeen (Scoţia) — CS Fola Esch (Luxemburg)
Nomme Kalju (Estonia) — FK Trakai (Lituania)
Dinamo Minsk (Belarus) — Spartaks Jurmala (Letonia)
Breidablik (Islanda) — Jelgava (Letonia)
NSI Runavik (Feroe) — Şahtior Soligorsk (Belarus)
AIK Stockholm (Suedia) — Bala Town (Ţară Galilor)
FC Differdange 03 (Luxemburg) — Cliftonville (Irlanda de Nord)
Odds BK (Norvegia) — IFK Mariehamn (Finlanda)
NK Domzale (Slovenia) — FC Lusitans (Andorra)
Bokelj (Muntenegru) — Vojvodina (Serbia)
AEK Larnaca (Cipru) — SS Folgore (San Marino)
Dila Gori (Georgia) — Sirak (Armenia)
Videoton (Ungaria) — Zaria Bălţi (Moldova)
La Fiorita (San Marino) — Debrecen (Ungaria)
Neftci Baku (Azerbaidjan) — Balzan (Malta)
Qabala (Azerbaidjan) — Samtredia (Georgia)
Banant (Armenia) — Omonia Nicosia (Cipru)
Zimbru Chişinău (Moldova) — Cihura Sacikere (Georgia)
Piunik (Armenia) — Europa FC (Gibraltar)
Maccabi Tel Aviv (Israel) — ND Gorică (Slovenia)
KS Teuta (Albania) — Kairat Almatî (Kazahstan)
FK Partizani (Albania) — Slovan Bratislava (Slovacia)
Beroe Stara Zagora (Bulgaria) — Radnik Bijeljina (Bosnia)
FK Kukesi (Albania) — Rudar (Muntenegru)
Siroki Brijeg (Bosnia) — Birkirkara FC (Malta)
Slavia Sofia (Bulgaria) — Zaglebie Lubin (Polonia)
Shkendija (Macedonia) — MKS Cracovia (Polonia)
Santa Coloma (Andorra) — Lokomotiva Zagreb (Croaţia)
Vaduz (Liechtenstein) — Sileks (Macedonia)
Rabotnicki (Macedonia) — Buducnost Podgorica (Muntenegru)
Spartak Trnava (Slovacia) — Hibernians (Malta)
Kapaz (Azerbaidjan) — Dacia Chişinău (Moldova)
Slobodă Tuzla (Bosnia) — Beitar Ierusalim (Israel)
Cukaricki (Serbia) — Ordabasi Simkent (Kazahstan)
Admira Wacker (Austria) — Spartak Myjava (Slovacia)
Aktobe (Kazahstan) — MTK Budapesta (Ungaria)


Turul 2 preliminar (manşă întâi pe 14 iulie, manşă a două pe 21 iulie)
Dila Gori (Georgia)/Sirak (Armenia) — Spartak Trnava (Slovacia)/Hibernians (Malta)
Dinamo Minsk (Belarus)/Spartaks Jurmala (Letonia) — Saint Patrick's Athletics (Irlanda)/Jeunesse Esch (Luxemburg)
Partizan Belgrad (Serbia) — Slavia Sofia (Bulgaria)/Zaglebie Lubin (Polonia)
Bokelj (Muntenegru)/Vojvodina (Serbia) — Stabaek (Norvegia)/Connah's Quay Nomads (Ţară Galilor)
Nomme Kalju (Estonia)/FK Trakai (Lituania) — Maccabi Haifa (Israel)
Hibernian FC (Scoţia) — Valur Reykjavik (Islanda)/Brondby (Danemarca)
NSI Runavik (Feroe)/Şahtior Soligorsk (Belarus) — NK Domzale (Slovenia)/FC Lusitans (Andorra)
Austria Viena (Austria) — FK Kukesi (Albania)/Rudar (Muntenegru)
Aktobe (Kazahstan)/ MTK Budapesta (Ungaria) — Qabala (Azerbaidjan)/Samtredia (Georgia)
Beroe Stara Zagora (Bulgaria)/Radnik Bijeljina (Bosnia)—Atlantas (Lituania)/HJK Helsinki (Finlanda)
Shamrock Rovers (Irlanda)/RoPS Rovaniemi (Finlanda) — Santa Coloma (Andorra)/Lokomotiva Zagreb (Croaţia)
Neftci Baku (Azerbaidjan)/Balzan (Malta) — Shkendija (Macedonia)/MKS Cracovia (Polonia)
Grasshopper Club Zurich (Elveţia) — KR Reykjavik (Islanda)/Glenavon (Irlanda de Nord)
Midtjylland (Danemarca)/Suduva (Lituania) — Vaduz (Liechtenstein) — Sileks (Macedonia)
Zimbru Chişinău (Moldova) — Cihura Sacikere (Georgia) — Osmanlispor (Turcia)
PAS Giannina (Grecia) — Odds BK (Norvegia)/IFK Mariehamn (Finlanda)
Siroki Brijeg (Bosnia)/Birkirkara FC (Malta) — Infonet (Estonia)/Heart of Midlothian (Scoţia)
Maribor (Slovenia) — Levski Sofia (Bulgaria)
Piast Gliwice (Polonia) — IFK Goteborg (Suedia)/Llandudno Town (Ţară Galilor)
FK Partizani (Albania)/Slovan Bratislava (Slovacia) — Breidablik (Islanda)/Jelgava (Letonia)
Slobodă Tuzla (Bosnia)/Beitar Ierusalim (Israel) — Banant (Armenia)/Omonia Nicosia (Cipru)
Admira Wacker (Austria)/Spartak Myjava (Slovacia) — Kapaz (Azerbaidjan)/Dacia Chişinău (Moldova)
Aberdeen (Scoţia)/CS Fola Esch (Luxemburg) — Ventspils (Letonia)/Vikingur (Feroe)
BC Hacken (Suedia) — Linfield (Irlanda de Nord)/Cork City (Irlanda)
KS Teuta (Albania)/Kairat Almatî (Kazahstan) — Maccabi Tel Aviv (Israel)/ND Gorică (Slovenia)
La Fiorita (San Marino) — Debrecen (Ungaria) — Torpedo-Belaz Jodino (Belarus)
CSMS IAŞI (ROMÂNIA) — Hajduk Split (Croaţia)
Videoton (Ungaria)/Zaria Bălţi (Moldova) — Cukaricki (Serbia)/Ordabasi Simkent (Kazahstan)
FC Differdange 03 (Luxemburg)/Cliftonville (Irlanda de Nord) — AEK Larnaca (Cipru)/SS Folgore (San Marino)
AIK Stockholm (Suedia)/Bala Town (Ţară Galilor) — Piunik (Armenia)/Europa FC (Gibraltar)
Levadia Tallinn (Estonia)/HB Torshavn (Feroe) — Slavia Praga (Cehia)
KRC Genk (Belgia) — Rabotnicki (Macedonia)/Buducnost Podgorica (Muntenegru)
Sonderyske (Danemrca) — Stromsgodset (Norvegia).

SHARE
 

Eurofrutas Temporar

Alte stiri din Actualitate

Ultima oră