Federația spaniolă de fotbal a decis: Cristiano Ronaldo, cinci meciuri, spectator!

16 Aug 2017 | scris de Magda Marincovici

Federația spaniolă de fotbal (RFEF) a respins apelul lui Cristiano Ronaldo, celebrul atacant al lui Real Madrid ratând cinci partide de campionat cu Deportivo La Coruna, Valencia, Levante și Real Sociedad.
Cristiano Ronaldo a fost eliminat, duminică, în turul Supercupei Spaniei (3-1 cu FC Barcelona), informează Reuters.

Ronaldo a fost suspendat un meci pri eliminarea din partida de duminică de pe Nou Camp: în minutul 80, a marcat spectaculos, după care a primit un cartonaș galben pentru că și-a scos tricolul. După numai trei minute, arbitrul scoate al doilea cartonaș galben pentru Ronaldo, pentru o simulare în jumătatea adeversarului și este nevoit să părăsească terenul.

Celelalte patru suspendări au fost aplicate pentru că Ronaldo l-a împis pe arbitrul, Ricardo de Burgos Bengoetxea.